czwartek, 29 kwietnia 2010

Piotr Grzyb, Piotrek Olszowski i Żaneta Lipińska prowadzący nowy program radia GRA. W testową 'Ostrą Jazdę" wyruszymy już 7. maja

 

Masz bzika na punkcie motocykli? Nie wyobrażasz sobie życia bez auta? Lubisz poszaleć na quadzie? “Ostra Jazda” to program dla ciebie!


Radio Gra dla wszystkich fanów motoryzacji proponuje zupełnie nową odsłonę. Coś dla siebie znajdą nie tylko fanatycy ekstremalnych doznań, ale i także ci, którzy swoją motoryzacyjną przygodę dopiero zaczynają. Samochody, motocykle i chciałoby się rzec wszystko inne co ma koła i napędzane jest przez silnik. Ciekawostki, nowości, testy i praktyczne porady. Będzie bujanie w obłokach innowacji technologicznych i twarde stąpanie po ziemi codziennych problemów technicznych. - „Ostra Jazda” to program, gdzie zdementujemy plotki ze świata motoryzacji, zaprosimy na ciekawe imprezy, które odbywają się w regionie i  przedstawimy pasjonatów. Postawimy motocykl na jedno koło, sprawdzimy gdzie można pojeździć quadem i jak przeprowadzić tuning samochodu- mówi Żaneta Lipińska, współprowadząca “Ostrą Jazdę”.- Nie zapomnimy o młodych adeptach kierownicy. “Akademia Świeżaka” to nie lada gratka dla osób, które zmagają się właśnie z egzaminem na prawo jazdy lub stoją  przed wyborem pierwszego pojazdu. Jednym słowem - będziemy mierzyć siły na zamiary - ostra jazda, czasem również z hamulcem- dodaje.


- Jest to program dla wszystkich, nie tylko dla miłośników samochodów, czy motocykli, ale i dla rodziców, którzy stoją chociażby w obliczu zakupu motocykla dla swojego dziecka. A może zacząć od skutera? Na takie pytania postaramy się odpowiedzieć. Nie zabraknie też konkursów w których do zgarnięcia będą rewelacyjne nagrody- zapewnia Piotr Grzyb.
Emocji dostarczy sam wybuchowy skład prowadzący audycję. Żaneta Lipińska i Piotr Grzyb, zapaleni motocykliści i Piotrek “Olo” Olszowski, radiowy specjalista od nowości samochodowych. Taki team to pewność, że „Ostra Jazda” to czas, gdzie nuda na pewno nie zagości. - I pewność, że w motoryzacji widzianej naszym okiem nie będzie mowy o jakiejkolwiek dyskryminacji. Kobieta w naszym gronie będzie reprezentacją płci pięknej, której widok za kółkiem samochodu już dawno nie dziwi, a i w gronie motocyklowym coraz częściej się pojawia. I uwierzcie mi na słowo, że kobiety zwracają uwagę na zupełnie inne rzeczy niż mężczyźni. A żeby rozwiać wszelkie wątpliwości, nie mówię wcale o kolorze lakieru - zapewnia Piotr Grzyb.


Równowagi między dwoma, a czteroma kółkami dopełni Piotrek Olszowski.
-Moja działka, czyli samochody, to spora dawka nowości na rynku. Powiemy o każdej większej i mniejszej premierze, będą informacje nie tylko o nowych samochodach, ale też o nowinkach ułatwiających podróżowanie- zdradza Piotrek.

 

Start 7 maja godz. 12.00 i tak już co tydzień na antenie radia GRA:

Toruń - 88,8 FM
Bydgoszcz - 106,1 FM
Włocławek - 89,2 FM
Inowrocław - 90,8 FM

lub www.gra.pl

Fotki z pierwszej edycji supercrossu znajdziecie tutaj:

dzień 1 : http://torun.gra.pl/fotorelacje-3612,coloseum-motosportr-power-factory.html

dzień 2 : http://torun.gra.pl/fotorelacje-3615,coloseum-motosportr-power-factory-cz2.html

Autorem fotografi jest Marcin Łaukajtys: www.fotomarcin.com.pl

środa, 21 kwietnia 2010

foto. Marcin Łaukajtys www.fotomarcin.com.pl

Już w ten weekend  olbrzymia dawka emocji czeka na fanów motoryzacji. Power Factory to wybuchowa mieszanka złożona ze sportowych samochodów, i crossowych motocykli.


Nowa atrakcja, która pojawi się w naszym mieście do motocross.

Coloseum Supercross
Zawodnicy zmierzą się na pierwszym wybudowanym w naszym kraju specjalnym torze do tej dyscypliny. Supercross to emocjonujące widowisko- motocykle wybijające się z hopek (specjalnie usypanych pagórków) całą trasę pokonują na  torze usytuowanym w centralnym punkcie. Dzięki temu publiczność może śledzić każdy ruch zawodników. Toruński ośmiuset metrowy tor i dwadzieścia dwie zlokalizowane na nim skocznie to gwarancja niezapomnianych wrażeń. Kwietniowa odsłona „Coloseum Supercross” to impreza cykliczna. Łącznie w sezonie 2010 odbędzie się pięć imprez.


Puchar Metropolii
To przedsięwzięcie kierowane jest zarówno do licencjonowanych kierowców  sportowych samochodów, jak i do amatorów, którzy mogą wystartować we własnym aucie. Impreza jest otwarta na wszystkich, którzy chcą szlifować swoje umiejętności, a przy tym dobrze się bawić. „Puchar Metropolii” to także emocje dla widzów, ponieważ trybuna znajduje się przy najszybszym zakręcie trasy.


Baja Gothica
Emocji dopełni rajd terenowy „Baja Gothica”. W wyścigu na odcinku siedemdziesięciu kilometrów zmierzą się motocykliści, kierowcy quadów i samochodów. Wyścig będzie odbywał się w okolicach Torunia, a na terenie „Power Factory” zlokalizowana będzie jego baza.
W czasie imprezy odbędą się także pokazy stunt moto - czyli popisy na motocyklach, jazda na jednym kole i inne akrobacje. Na terenie „Power Factory” wystawiać będą się także lokalne salony samochodowe i motocyklowe, znajdziemy także części, akcesoria i gadżety motoryzacyjne.


Żaneta Lipińskafoto. www.fotomarcin.com.pl

"Power Factory”

24-25 kwietnia 2010
sobota   12.00 - 18.00
niedziela   10.00 - 18.00
ul.ul. Bielańska 65 (lotnisko)
www.coloseumms.pl
Dla czytelników mamy bilety na „Power Factory”. Aby je zdobyć wystarczy zadzwonić do redakcji tygodnika „Teraz Toruń” w czwartek o godz. 12.15

foto. www.fotomarcin.com.pl

niedziela, 11 kwietnia 2010

fot. Anna Wojciulewicz

sobota, 10 kwietnia 2010
środa, 07 kwietnia 2010

fot. Anna Wajciulewicz

331,05 litra krwi zebranej w zeszłym roku. Ten sukces trzeba powtórzyć!


Okazja do tego będzie już w najbliższą sobotę. Tego dnia po raz drugi odbędzie się ogólnopolska akcja krwiodawstwa „Motoserce”. Choć niecodzienną zbiórkę krwi organizują motocykliści, pomóc może każdy.


Krew potrzebna przed wakacjami


- W ten sposób chcemy zaopatrzyć szpitale przed sezonem wakacyjnym, kiedy wypadków komunikacyjnych jest bardzo dużo. Prawie 1400 litrów krwi zebranej podczas zeszłorocznej akcji - w ciągu jednego dnia - to mówi samo za siebie. Organizatorem są motocykliści, ale chcemy zmobilizować wszystkich, aby przyjść i oddać krew. Dodatkowo, by nagrodzić osoby wspierające zbiórkę, przygotowaliśmy konkurs. Każdy oddający krew otrzyma kupon, który weźmie udział w losowaniu nagród - zachęca Robert Majewski z BMW Weteran Club.


Zabierz dowód

Kto może oddać krew? Na miejscu przeprowadzany jest wywiad lekarski, ale najważniejsze wytyczne to wiek od 18 do 65 lat, waga najlepiej powyżej 50 kg. Wyklucza się osoby, które są pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Trzeba zabrać dowód osobisty.


Dar, który wymaga poświęcenia

Najważniejsze w tej akcji jest to, że zgłaszają się ci, którzy naprawdę chcą pomóc. Wysłać sms-a na akcję charytatywną to nie problem, oddać „kawałek siebie” już nie tak łatwo.    - Ta krew może się przydać mnie, Tobie, każdemu z nas. Nigdy nie wiemy, kiedy. Jest to jedyny lek, który wymaga poświęcenia. Tego nie da się zastąpić żadnym substytutem wymyślonym przez farmaceutów. Krew musi być oddana, a potrzebujących jest tak wielu. Najgorsze jest chyba to, że każdy o tym wie, ale nie wszystkim starcza odwagi, by ją oddać. To jest jeden dzień, ale tak naprawdę trzeba o tym pamiętać, na co dzień myśleć o tym, jak krew jest potrzebna - apeluje Sławek Szczepankiewicz z klubu Viator.

Spotkajmy się na Nowomiejskim


Poza akcją charytatywną będzie wiele atrakcji.         - Przede wszystkim będzie to okazja do zobaczenie ciekawych motocykli: od tych zabytkowych, po współczesne. Będzie mały plac zabaw na Rynku Nowomiejskim, dużo ciekawych konkursów, dobrej muzyki - dodaje Majewski.


Krew ratuje życie - o tym wie pewnie każdy. Pozostaje pytanie, ilu z nas jest w stanie oddać krew bezinteresownie. Miejmy nadzieję, że krajowy rekord zostanie znowu pobity.
Akcja jest organizowana przez kluby zrzeszone w  Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych.

Żaneta Lipińska

 

Motoserce

Toruń, Rynek Nowomiejski

10 kwietnia 2010, 11.00-17.00

Radio GRA

http://torun.gra.pl/informacje-10459,torunianie-wspieraja-motoserce.html

i Gazeta Pomorska

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100409/TORUN01/347519935

sobota, 03 kwietnia 2010

fot. Anna Wajciulewicz

W Wielką Sobotę motocykliści z Torunia i okolic gościli w ośrodku Caritas w Przysieku pod Toruniem. Ks. Adamowicz poświęcił pokarmy przywiezione w kaskach. Mimo niezbyt sprzyjających warunków (ale kto by się małym deszczykiem przejmował )frekwencja dopisała.

Zatem nie pozostaje mi nic innego jak wszystkim życzyć na miękko, na twardo i jak tylko lubicie ;)

Wesołych!

 

 

fot. Anna Wajciulewicz

fot. Anna Wajciulewicz

fot. SIM Viator Gosia

 

fot. Anna Wajciulewicz

fotorelacja Radia Gra http://torun.gra.pl/fotorelacje-3533,motoswieconka-w-kaskach.html

piątek, 02 kwietnia 2010

Zbiórka 3 kwietia 11.00 Rynek Nowomiejski w Toruniu

informacje szczegółowe www.viator.com.pl

Tagi