środa, 10 listopada 2010

W NOCY Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ 06-07.11.2010R. W GODZINACH 2.00-6.00 RANO Z
GóRSKA K. TORUNIA UL.TORUŃSKA 66 Z FIRMY SID-GARAŻ ZOSTAŁY SKRADZIONE NARZĘDZIA WARSZTATOWE ORAZ SZEŚĆ MOTOCYKLI.

- YAMAHA FZ6 FAZER           2004R. NR.REJ.CT 2393        
- YAMAHA FZS 1000 FAZER      2002R. NR.REJ.CT 2236        
- YAMAHA YZF 600R TUNDERCAT  2002R. NR.REJ.WE 2077        
- TRIUMPH BONNEVILLE T100    2007R. NR.REJ.WD 0739        
- SUZUKI BURGMAN UH125       2007R. NR.REJ.DC-61734(ITALIA)
- HONDA FES250Y  FORESIGHT   1999R. NR.REJ.WAV-F63 (NIEMCY)


oraz:

SZAFKA NARZĘDZIOWA ZWYPOSAŻENIEM FIRMY "CRAFTSMAN"
SPAWARKA TIG FIRMY "LORCH" MODEL V
SPAWARKA MIGOMAT FIRMY "LINCOLN 28O
ELEKTRO NARZĘDZIA FIRMY "BOSCH"

NAGRODA 5000zł ZA WSKAZANIE MIEJSCA SKRADZIONYCH PRZEDMIOTÓW !!!
KONTAKT POLICJA W CAŁYM KRAJU LUB 602 714 936

Oto kilka z ukradzionych sprzętów:

TRIUMPH BONNEVILLE T100, 2007R. NR.REJ.WD 0739, 5.100km.

VIN SMTTJ9152G7305876

YAMAHA YZF 600R TUNDERCAT, 2002R. NR.REJ.WE 2077, 26.000km.

VIN JYA4TV00000053085

YAMAHA FZ6 FAZER 2004r VIN.JYARJ071000012046

 

YAMAHA FZS 1000 FAZER 2002r VIN.JYARN067000000541

 

środa, 03 listopada 2010

Sprawdzenie akumulatora, płynów eksploatacyjnych, wymiana opon. Zanim zaskoczy Cię zima, przygotuj swój samochód do trudnych warunków.
Co roku odwiedzny problem, zima nie tylko zaskakuje drogowców, ale i kierowców. Jeżeli chcesz, by w tym roku pogoda nie pokrzyżowała Ci planów, przygotowania zacznij już teraz. Listopad to dobry miesiąc, można chociażby zaoszczędzić czas na staniu w kolejkach, które za chwilę pojawią się w większości serwisów. O czym musimy pamietać przed zimą?

fot. Marcin Łaukajtys


Czy odpali?
Najczęstsza zmora kierowców zimą to akumulator. Jak przygotować się, by mróz nas nie zaskoczył, a auto odpaliło? Najlepiej sprawdzić akumulator już teraz. Czasem niewielka ingerencja może uchronić nas przed zakupem nowego akumulatora. Trzeba jednak pomyśleć o tym wcześniej. - Akumulator najlepiej zbadać jeszcze przed zimą, by dowiedzieć się czy ją przetrwa   - tłumaczy Wojciech Kosiński z firmy Hurtozbyt. - Wewnątrz znajduje się chemia, o której zazwyczaj niewiele wiemy. Specjaliści posiadają fachowe narzędzia, otrzymamy nawet wydruk z diagnostyki akumulatora, z którego dowiemy się, czy akumulator przetrwa najbliższą zimę.


Mądra eksploatacja
Akumulator to podstawa, ale warto zwrócić uwagę także na inne rzeczy. Istotna czynność przed rozpoczęciem sezonu zimowego to sprawdzenie i wymiana płynów eksploatacyjnych. Podstawa to zadbanie o silnik. Olej po wakacjach może stracić swoje właściwości lub częściowo zmniejszyć swoją objętość. Wysokie upały mają na niego szczególnie niekorzystny wpływ. Ale olej to nie wszystko. - Koniecznie przed zimą musimy sprawdzić płyny chłodnicze, które odgrywają bardzo ważną rolę w eksploatacji samochodu zimą - mówi pan Michał z firmy Auto-Mar.
Jeżeli nie wymienimy płynu chłodniczego, będzie nam zamarzał, a to może doprowadzić do znacznych uszkodzeń silnika.


Zmień opony
No i ważna rzecz, o której każdy kierowca powinien pomyśleć wcześniej to wymiana opon. Kiedy jest na to najlepszy czas? - Przyjęta zasada to średnia temperatura poniżej siedmiu stopni. Ale jest to bardzo indywidulana sprawa, ciężko postawić tu sztywną granicę - tłumaczy Tomasz Kwapich, doradca serwisowy z toruńskiego salonu Nissan Yama.
Jakie opony wybrać? Najlepiej nowe, bądź po prostu z pewnego źródła.
- Minimalna grubość bieżnika w przypadku opon zimowych wynosi cztery milimetry. Nowe opony możemy wykorzystywać przez trzy, cztery lata. Osobiście nie jestem zwolennikiem zakupu opon z niewiadomych źródeł - nie znamy historii takiej opony, nie wiemy czy opona nie pochodzi z auta powypadkowego, czy siatka tej opony jest w dobrym stanie - dodaje Tomasz Kwapich.
Ważne by z wymianą opon nie czekać na ostatni moment, powód - co roku ten sam - gigantyczne kolejki w serwisach. Można zatem łudzić się, że w tym roku zima przyjdzie późno, albo od razu zabrać się do działania.

Żaneta Lipińska-Patalon

Na naszych drogach coraz mniej jednośladów. Jednak nie wszyscy  się poddają, wystarczy przecież dobrze się przygotować.


Bo jak się mawia - nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motycykliści. I coś w tym jest. Na rynku można kupić ciepłą odzież motycyklową, czy akcesoria pozwalające poruszać się jednośladem przy niesprzyjającej aurze. Żeby zatem przedłużyć sezon na dwa kóła, wystarczy dobrze sie zaopatrzyć.


Kosmiczne rękawice

Na chłód najbardziej narażone są dłonie, dlatego podstawa to dobre rękawice. - Rękawice zimowe mają przede wszystkim grubszą podpinkę- tłumaczy Anna Wójcik z toruńskiego salonu Yamahy „Moto-Seven”. - Dostępne są także rękawice wykonane z materiału zwanego outlastem (wykorzystywany również do wytwarzania kombinezonów dla astronautów). Jest on zbudowany z mikrokapsułek, które kumulują ciepło emitowane przez organizm, w momencie kiedy spada temperatura ciała, ciepło jest uwalniane.


Koce motocyklowe
Kolejny gadżet na jesień to tzw. koce motocyklowe. Idealne do miejskiej jazdy na skuterze. Wystarczy nabyć taki gadżet, by w czasie jazdy okryć siebie, a podczas postoju pojazd. - Wykorzystując taki koc można jeździć jesienią, a nawet zimą. Kierowcy nie groźny deszcz, czy wiatr. Jest to różnież duża wygoda, ponieważ nie trzeba zaopatrywać się w dodatkowy kombinezon, można jeździć w zwykłych dżinsach - zapewnia Mariusz Górski, użytkownik takiego koca. O jego wygodzie zapewnia także drugi kierowca, Jarek Madej. - Ostatnio Toruń jest zakorkowany na okrągło. Dlatego, czy lato, czy zima, przeprawa skuterem jest znacznie łatwiejsza. Dlatego postanowiłem się przesiąść na taki pojazd, który jest dla mnie kompromisem między samochodem, a motycyklem. Koc przeznaczony do jazdy jednośladem to świetny  pomysł, by poruszać się na dwóch kołach także poza sezonem.
Dla wybrednych pozostaje cała gama wynalazków na jesienne dni - od podgrzewanych manetek, po bieliznę motocyklową. Do pełni szczęścia wystarczy jeszcze tylko pamiętać, że teraz asfalt ma inne właściwości niż latem, więc szczególną ostrożność należy zachować obowiązkowo!

Tygodnik „Teraz Toruń” i radio GRA w specjalnym patrolu drogowym. Szukamy OK Driverów!


Jeździsz fair? Możesz zgarnąć nagrody. Ok Driver to akcja, która ma na celu szerzenie kulury jazdy, kierowcy którzy zostaną przyłapani „na gorącym uczynku” i pokażą, że jeżdżą z klasą zostaną nagrodzeni. Szukanie OK Driverów to nie wszystko. Efektem akcji jest również powstanie specjalnego dekalogu, w którym zebrane zostały podstawowe zasady kulturalnej jazdy.
OK Driver, czy kto?
-My wspólnie, bo przecież sami na codzień jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego, zastanawialiśmy się, co to znaczy być OK Driverem, takim fajnym kierowcą, dżentelmenem szosy - mówi Mariusz Składanowski, szef toruńskiej anteny radia GRA i jeden z koordynatorów akcji. - Tych aspektów, jak się okazało jest całe mnóstwo. Razem ze słuchaczami przygotowaliśmy taki symboliczny „Dekalog Uprzejmego Kierowcy” i muszę przyznać, że mieliśmy duży problem, by propozycje ograniczyć tylko do dziesięciu punktów.


Bez agresji na drogach

O czym pamiętają toruńscy kierowcy? - Pamiętamy, że nie jesteśmy panami i władcami drogi, że są inni uczestnicy ruchu drogowego, nie tylko inni kierowcy, ale także piesi, rowerzyści, motocykliści. Ważne są dla nas zarówno podstawowe zasady wynikające z kodeksu ruchu drogowego, ale również zasady czysto mentalne, jak reakcja na kierowców z innych miast. To co najważniejsze i co podkreślali również specjaliści na naszej antenie to stwierdzenie, że agresja budzi agresje. Panujmy nad tym, by nie dochodziło do kolejnych tragedii          - apeluje Mariusz Składanowski.  
„Dekalog Uprzejmego Kierowcy”, do którego propozycje zgłaszali użytkownicy toruńskich dróg  w całości publikujemy w ramce obok.

Dekalog Uprzejmego Kierowcy

OK DRIVER w czynach, słowach i gestach jest:
1. Nie za szybki, nie za wściekły - nie wymusza, nie zajeżdża...
2. Nie jak forteca - otwarty i wyrozumiały dla przyjezdnych.
3. Nie jak słoń - nie trąbi na elki.
4. Nie jak listonosz - nie staje na kopercie.
5. Nie jak narcyz - lusterka służą mu nie tylko do malowania.
6. Nie jak żółw - nie zamula lewego pasa.
7. Nie jak tajniak - zdradza zamiary... kierunkowskazem.
8. Nie jak ogrodnik - nie olewa pieszych.
9. Nie jak teściowa - „nie truje” - dba o stan techniczny.
10. Nie jak szlaban - bez uwag wpuszcza na suwak.

Tagi