wtorek, 24 listopada 2009

Za nami XX Blues Meeting.

Pierwszego dnia wystąpili:

BIG DADDY WILSON (USA)
ROBSON FERNANDES (BRAZYLIA)

NOCNA ZMIANA BLUESA
AFTER BLUES
EASY RIDER

Dla mnie gwiazdy były dwie:


Big Daddy WIilson fot. Marcin Łaukajtys www.fotomarcin.com.pl

www.fotomarcin.com.pl

A tu już Robson Fernandes - koledzy z Brazylii, którzy byli po raz pierwszy w Polsce. Z Torunia wyjechali pod wielkim wrażeniem naszej kultury bluesowej ;-) Fernandes żegnając się po sobotnim jamowaniu (koło siódmej rano) powiedział, że koniecznie musi tu jeszcze wrócić. Zapraszamy!

Sobota

DŻEM
DOWN & OUT
(GRECJA)
PAWEŁ SZYMAŃSKI
BLUES FLOWERS
TORTILLA

DOWN & OUT z Grecji fot. www.fotomarcin.com.pl


I na koniec po dwóch latach nieobecności Dżem. foto www. fotomarcin.com.pl

piątek, 20 listopada 2009

fot. Marcin Łaukajtys

Nie mają sań, bo wolą motocykle. Poza tym niczym nie różnią się od tradycyjnego Mikołaja, bo mają otwarte serca i chcą obdarować najmłodszych.

Przez cały listopad można ich spotkać podczas weekendowych akcji pod centrami handlowymi. Cechy charakterystyczne: motocykle, czerwone czapki i puszki do których zbierają datki. Suma zasili konto Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.  – Pieniążki zbierane są  po  raz trzeci.  Bydgoski szpital, to jedyna w okręgu placówka onkologiczna, gdzie leczą się najmłodsi pacjenci. W tym roku zbieramy na pompy infuzyjne i wolumetryczne – mówi Janusz „Yano” Szałwiński, współorganizator akcji w Toruniu.

Poza atrakcjami w postaci motocykli, na których w zamian za datek będzie można zrobić sobie zdjęcie, organizatorzy zapewnili także niespodzianki  dla fanów motoryzacji na czterech kółkach. Pojawią się samochody wyścigowe, jeepy, czy quady.

Przyjemne z pożytecznym

Motocykliści zaznaczają, że ich maszyny to przede wszystkim przyjemność, ale kiedy jest tylko ku temu okazja starają się je wykorzystywać w jak najlepszym celu. - Motocykl jest dla większości z nas odskocznią od stresu. Możliwością spędzania wspólnie czasu, czy tak jak w tym wypadku pomocy innym. Jeździmy na pięknych, klasycznych motocyklach, to przyciąga ludzi i jeżeli możemy to wykorzystać do dobrych celów, staramy się to robić- tłumaczy Szałwiński.

W akcji uczestniczą różne środowiska toruńskich motocyklistów oraz kierowcy aut terenowych i wyścigowych, ale zbiórka obywa się jednocześnie w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Nowym Tomyślu, Elblągu, Gdańsku i Sopocie.

Finał w Mikołajki

Finał akcji zaplanowano na 6 grudnia na bydgoskim rynku, gdzie zarówno na najmłodszych, jak i ich rodziców czekać będą niespodzianki. Podczas uroczystego zakończenia motocykliści przekażą przedstawicielom szpitala symboliczny czek.

Podczas pierwszej zbiórki, która odbyła się w miniony weekend pod Galerią Handlową „Copernicus” motocykliści w Toruniu zebrali ponad 3 900złotych. Następna okazja, by wesprzeć Motomikołajów już w najbliższą sobotę i niedzielę. Start w okolicach południa. Więcej o akcji można przeczytać na stronie internetowej www.motomikolaje.pl

Żaneta Lipińska

 

15:08, vanfrog1
Link Dodaj komentarz »
Tagi