Blog > Komentarze do wpisu

Hybrydowy came back ;)

Chyba dawno mnie tu nie było ;) Poczułam nagłą chęć zmiany tego stanu i po dość sporej nieobecności mówię: Dobry Wieczór. A... zrobię sama sobie prezent na Mikołaja!

Na początek samochody, które ostatnio trochę namieszały mi w głowie. Wraz z towarzyszką mej motoryzacyjnej przygody testowałyśmy dwie hybrydy. Yaris i Auris to dwa światy połączone jednym przesłaniem, czy technologią hybrydową. Totalny zaskoczeniem było dla nas spalanie tych samochodów. Tak jak Yaris znacznie przewyższył wskazane przez producenta wyniki, tak Auris przy codziennej jeździe nie wychylił się ani litra ponad 3,7 którym chwalił się producent Toyoty.

Na zdjęciu Toyota Auris, tu nasz test

Oczywiście Auris to już znacznie większy samochód, nasza wersja to combi, a także znacznie mocniejszy samochód. To chyba dzięki temu udało mu się zdobyć tak wzorowe noty. Co więcej bardzo zadowalające jest Aurisa przyspieszenie. Zachowuje się bardzo przyzwoicie. I tak, jak nie jestem fanka automatów, tak ten model spokojnie daje radę nawet poza terenem zabudowanym, oczywiście sprawdza się to głównie podczas wyprzedzania. 

Yaris to samochód stworzony do jazdy miejskiej. Zwrotny, niewielki, ale już bardzo nowoczesny samochód, jak na ten segment, to propozycja dla osób poruszających się głównie na terenie miasta. Świetny dla kobiety, albo jako tzw. drugi samochód w domu. 

Zobacz test Yarisa

Jak dla mnie wielkim atutem hybryd jest nie tylko tania eksploatacja, a nie myślę tu tylko o tankowaniu, ale również wymianie różnych elementów zużywanych, typu: klocki, czy tarcze hamulcowe. Jego największy walor to parkowanie za friko. W większości większych miast jest już normą, ze posiadacze ekologicznych samochodów mogą parkować za darmo, w Toruniu na przykład taka możliwość jest na obrzrze całej Starówki.

Ciekawi mnie, czy rozważaliście w ogóle wybór hybrydy? Czy przemawiają do Was atuty takie auta? Bo na pewno nie można już narzekać na cenę, w odróżnieniu od kilku lat wstecz, teraz te samochody są realnie dostępne. Kupując auto w salonie wystarczy dołożyć ok 6-8 tys w zależności od modelu. Czekam na choć małą aktywność na powitanie po przerwie ;) Żaneta.

piątek, 06 grudnia 2013, vanfrog1

Polecane wpisy

Komentarze
2014/01/27 17:41:00
Od lat niezmiennie nie przechodzi mi zamiłowanie do motoryzacji. Co kilka tygodni uzupełniam swój blog właśnie na ten temat i jak wzorowy Podatnik, z zapałem uzupełniam wpisy i komentuje te co bardziej kontrowersyjne wpisy, żeby pojawił się jakiś ruch na stronie. PS. podobno Fundacja Agory robi jakąś akcję motoryzacyjną.