Blog > Komentarze do wpisu

Salonowe nowości na Moto-Tor

Przyjdź, dotknij, obejrzyj, wypróbuj. Motoryzacja w pełnej krasie, na wyciągnięcie ręki podczas kolejnych toruńskich targów motoryzacyjnych.

W najbliższy weekend w Centrum Targowym „Park” zamiast karetek z serialowego szpitala Copernicus, zaparkują najnowsze samochody i  motocykle. Może akcja będzie trochę w innym stylu niż w serialu „Lekarze”, ale organizatorzy zapewniają, że będzie się działo bardzo dużo.

Nie ma targów bez nowości i premier. Tak będzie też w przypadku szóstej edycji „Moto-Tor”. Pod jednym dachem hali wystawienniczej porównamy najnowsze modele komfortowych aut, ale nie zabraknie też przedstawicieli salonów motocyklowych. Jeżeli chodzi o debiuty, na targach w ramach prapremiery zobaczymy Mercedesa nowej klasy A, będą także nowości, Mazdy, Subaru, Dacii, czy Forda. 

Motoryzacja XXI wieku

Najbardziej oczekiwane prezentacje to samochody z segmentu „eko”. W Toruniu będziemy mogli zobaczyć z bliska hybrydę- nową Toyotę Yaris oraz samochody elektryczne Renault Fluence ZE i Kangoo ZE. Samochody ładowane bezpośrednio z gniazdka elektrycznego to nie jedyna, ale bardzo kusząca alternatywa, również pod względem ekonomicznego użytkowania. - Samochody elektryczne pojawią się na naszych targach po raz pierwszy- zaznacza komisarz targów, Paweł Starczewski. - Osobiście muszę przyznać, że jeszcze nie miałem okazji zobaczyć z bliska takiego auta i sam nie mogę doczekać się tej możliwości.  Wszystko to wygląda bardzo kusząco- podłączamy samochód do gniazdka elektrycznego, ładujemy go w nocy i jeździmy w ciągu dnia. Brzmi rewelacyjnie, czy rzeczywiście tak to funkcjonuje? Sprawdzimy już w najbliższą sobotę i niedzielę.

Auto na imprezę,  impreza w aucie

Poza „salonówkami” na toruńskich targach zobaczymy również, jak swoje auto podrasować. Najgłośniejszym samochodem tej edycji imprezy będzie prawdopodobnie Nissan 370z,  przygotowany specjalnie przez producenta car-audio, jako samochód z nieprzeciętnym brzmieniem i wyjątkową akustyką. - To auto na pewno przyciągnie fanów nagłośnienia samochodowego. Czarne, dwudrzwiowe, sportowe z napędem na tylne koła i silnikiem 3,7 litra, o mocy 331 KM przygotowane  przez firmę Krüger&Matz będzie wyposażone w najbardziej zaawansowane systemy nagłośnienia dostępne w tym momencie na rynku- dodaje Paweł Starczewski.  Zaś dla tych, którzy wyjątkowe samochody zastawiają na wyjątkowe okazje do wyboru Mustang  lub Corvetta cabrio, czyli modele do wypożyczenia.

W dobie oszczędności pomysłem wartym rozważenia jest również instalacja LPG lub tańsze ubezpieczenie.  Jedno jest pewne oszczędności nie będzie podczas samej imprezy. - Staraliśmy się bardzo delikatnie podejść do organizacji tegorocznej imprezy. Zdajemy sobie sytuację, że gospodarka nieco zwolniła i sytuacja na rynku może być różna. Mimo to okazało się, że firmy chcą się wystawiać, chcą prezentować swoją ofertę, chcą być z nami. Ilość zapowiedzianych wystawców pozostaje na tym samym poziomie co w zeszłym roku- zapowiada dyrektor do spraw targów, Piotr Kempiński .

Kolejne imprezy na Targach Toruńskich jeszcze w październiku- 18-20 Targi Konserwacje i Kościoły, 17-18 listopada odbedą się Targi Ślubne i Dzień Akademii Piękności, a tradycyjnie przed świętami Jarmark Bożonarodzeniowy od 14 do 23 grudnia.

Żaneta Lipińska-Patalon

Targi motoryzacyjne Moto-Tor

6-7 października, godz. 10.00-17.00
Centrum Targowe Park, ul. Szosa Bydgoska 3
tel. 56 612 02 65, wstęp: 2 i 4 złote
www.targitorunskie.pl

czwartek, 04 października 2012, vanfrog1

Polecane wpisy

Komentarze
pewny_na_drodze
2012/10/10 15:46:08
Na auta przedstawione w Paryżu w zasadzie można tylko popatrzeć. A te toruńskie już znajdują się w finansowym zasięgu:)