Blog > Komentarze do wpisu

„Piętnastka ” BMW na zakończenie sezonu motoryzacyjnego w Toruniu

W Tym roku BMW M-Power Club świętuje swoje piętnastolecie. W menu urodzinowym nie zabrakło dania głównego. Przed nami zlot fanów bawarskiej motoryzacji. Co ważne- bramy otwarte są dla każdego bez konieczności posiadania rumaka ze stajni BMW.

Jeżeli chcesz zobaczyć zumbujące dziewczyny na tle rasowych samochodów, lubisz pisk opon i zapach palonej gumy, szukasz znajomych dzielących Twoją motoryzacyjną pasję lub po prostu lubisz zawiesić oko na niebanalnym aucie- nie możesz ominąć tego wydarzenia. Motoryzacyjne lato w Toruniu zamyka klasyka gatunku. W najbliższy weekend po raz piętnasty odbędzie się zlot BMW.

fot. Marcin Łaukajtys

- Są oczywiście stałe punkty programu, które przez lata stały się naszą zlotową tradycją i nie da się ich pominąć.  Dlatego w ramówce zlotu obowiązkowo znalazły się pokazy mocy,  drift taxi, czy samochodowe show na torze. Nie może też zabraknąć  rzeczy wyjątkowych, nie będę ujawniał szczegółów, ale liczne atrakcje czekają też na publiczność, ciekawym przedstawieniem będzie teatr ognia, a na finał tradycyjnie muzyczne atrakcje dj Spark i gwiazda wieczoru Norbi – to najważniejsze punkty programu tegorocznego zlotu- mówi Przemysław Stanikowski, prezes  BMW M-Power Club-u. – Jak na imprezę motoryzacyjną przystało, dużo będzie działo się na torze. Mamy świetny obiekt, trzeba go wykorzystać. Wyścigi będą w tym roku nieco urozmaicone, gdyż wprowadziliśmy trójetapowy podział na eliminacje, półfinały i finały.

Kurz unoszący się nad MotoParkiem nikomu ze zlotowiczów nie przeszkadza, ryk silników i prędkość podczas wyścigów zapewniają nieprzeciętne wrażenia. Całość sprawia, że chcą tu wracać za rok. Przyjeżdżają z całej Polski, tylko po to by spędzić w swoim gronie te kilka wyjątkowych godzin. Nie liczy się status, wiek, posiadany samochód. Liczy się klimat, który tworzą ludzie. Budują go wokół swojej ukochanej marki. Dla obserwatora, który stoi z boku może wydawać się to szaleństwem, bo i co może być nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach w posiadaniu samochodu? Jaki problem wsiąść za kółko, zatankować do pełna i przyjechać do Torunia? Przyglądając się od kilku lat imprezie stwierdzam, że samochody są tylko punktem zaczepienia, to taki haczyk by wyjść z domu, sprzed komputera i spotkać się w gronie podobnych ludzi. To co charakteryzuje kręgi zrzeszone wokół BMW to również fakt wykształcenia się specyficznej kultury, subkultury fanów marki BMW.  Chociaż sprecyzować taką osobę będzie już znacznie trudniej.- Przed oczami mam obrazek z jednej z ostatnich imprez. Babcia, która przyjechała z wnukiem na naszą imprezę siedziała w aucie i przytakiwała głową podczas pokazu mocy. Przyjeżdżają do nas całe rodziny, przeplatają się kolejne pokolenia i na prawdę miło popatrzeć, jak młodzi- i jak widać nie tylko- zarażają się tą pasją. Przez te piętnaście lat nic się nie zmieniło, zamiłowanie i iskra w oczach uczestników wciąż ta sama. Tylko samochody coraz nowsze, coraz mniej prawdziwych „rodzynków”, ale to już chyba znak czasów- podsumowuje Przemek Stanikowski.

Żaneta Lipińka-Patalon

XV Ogólnopolski Zlot BMW
25 sierpnia 2012
MotoPark, ul. Bielańska 65
Bilety: Auto z kierowcą 60 zł
Pozostałe osoby w aucie bądź pieszo: 10 zł
Dzieci do 14 lat wstęp wolny

 środa, 22 sierpnia 2012, vanfrog1

Polecane wpisy