Blog > Komentarze do wpisu

Nie ograniczaj wakacyjnego bagażu

Zamiast stawać przed dylematem co zabrać na wakacje, a co dokupić na miejscu, warto zadbać o odpowiedni system bagażników. Dzięki temu na wakacyjnym szlaku niczego nam nie zabraknie.

Wakacje to czas, gdy chcemy czuć się komfortowo. Zamiast przepakowywać kilka razy swoje bagaże, czy upychać na siłę rzeczy warto już wcześniej pomyśleć o odpowiednim dla nas systemie dodatkowych bagażników.

Bagaż ujarzmiony
- Swoje auto możemy doposażyć w bardzo rozbudowane systemy przewożenia, począwszy od bagażników, przez belki, relingi, jeżeli auto ma relingi to belki poprzeczne, do tego uchwyt na rowery, możemy także zamontować hak, jeżeli nasz samochód go nie posiada. Do tego warto zaopatrzyć się w organizery bagażu- przegrody, maty, siatki - wylicza Marcin Żarski, specjalista do spraw części zamiennych i akcesoriów w salonie Nissan Yama w Toruniu. - Wśród kierowców największą popularnością cieszą się boxy dachowe, w których możemy przewozić nawet siedemdziesiąt pięć kilogramów bagażu. To rozwiązanie wydaje się być najbardziej komfortowe.

Postaw na jakość
Nie tylko komfort spakowanych dobrze walizek jest ważny. - Dla kierowców liczy się także swoboda w czasie jazdy. Oczywiście taki bagaż zawsze będzie nam nieco „ciążył”, ale odpowiednio dobrany i zamontowany system będzie zgrany z naszym samochodem - uważa dużo podróżujący Wojciech Kalinowski. - Bardzo ważne jest, by po zainstalowaniu dodatkowego bagażnika dostosować prędkość pojazdu do naszego bagażu. Oczywiście prędkość auta powinna być niższa niż zwykle. Najwięcej wątpliwości klienci mają w przypadku bagażników rowerowych. Jeżeli jedziemy w dłuższą drogę możemy zamontować bagażnik na hak, który zmieści nawet trzy rowery, a opór powietrza jest mniejszy niż w przypadku bagażników rowerowych na dach, które świetnie sprawdzają się przy przewożeniu na przykład jednego roweru. Na pewno możemy być spokojni, że z bagażem nic nam się nie stanie. Wszystkie akcesoria są atestowane i możemy być spokojni, że na miejsce dojedziemy z zawartością - dodaje Marcin Żarski.


Na zdjęciu Nissan Juke z zamontowanym bagażnikiem rowerowym. Fot. Marcin Łaukajtys

Bagażniki i boxy zanim otrzymają atest biorą udział w testach sprawdzających ich wytrzymałość. Na czym to polega? Test  polega na symulowaniu zderzenia z przeszkodą przy danej prędkości. Pod uwagę brana jest również łatwość montażu i bezpieczeństwo mocowania, a także wodoszczelność systemu.- Wybierając bagażnik do swojego auta nie warto oszczędzać, różnice w cenach często nie są duże, a warto dopłacić „parę groszy” i kupić box, który posłuży nam przez wiele lat, nie będzie sprawiał problemów w czasie prowadzenia oraz nie będzie przeciekał- a to jest bardzo ważne w czasie dłużych podróży. Ceny takich systemów są o wiele niższe niż jeszcze kilka lat temu i każdy w rozsądnej cenie powinien znaleźć coś dla siebie. Najważniejsze to sprecyzować swoje potrzeby i określić do czego bagażnika będziemy używać - zaznacza Marcin Wiśniewski, mechanik który prowadzi warsztat w Toruniu.  - Jest to ważne ponieważ jeden sytem może nam posłużyć zimą do przewożenia nart, a latem do spakowania rzeczy na urlop nad morzem.


Żaneta Lipińska-Patalon

poniedziałek, 11 czerwca 2012, vanfrog1

Polecane wpisy