Blog > Komentarze do wpisu

Mototurystyka - jeżdżą i oceniają

Szukasz miejsca, gdzie warto pojechać? Oni już tam byli i dzielą się wrażeniami.

Głównie swoje podpowiedzi kierują do motocyklistów, nic dziwnego - sami podróżują w ten sposób. Nie znaczy to jednak, że z polecenia ciekawych miejsc nie mogą skorzystać turyści przemieszczający się w inny sposób.
Zaczęło się od pasji. Pasji do zwiedzania i odkrywania wyjątkowych miejsc. Instynkt turysty połączyli z drugim hobby jakim są motocykle. Z tego zestawienia powstała mototurystyka.com platforma wymiany doświadczeń zmotoryzowanych turystów.Wymieniają doświadczenia
- Stronę mototurystyka.com stworzyliśmy po to, by pokazywać ludziom jak w interesujący sposób można spędzać czas podróżując na dwóch kołach - wyjaśnia Jarek Szczeblewski, jeden z inicjatorów powstania portalu. - Chcemy pokazywać i polecać miejsca, w które warto się wybrać. Chcemy dać możliwość wymiany doświadczeń i tych pozytywnych, jak i negatywnych. Wiele osób jeździ jednośladem, ale nie potrafi zorganizować sobie czasu w taki sposób, by poza samą jazdą wytyczyć sobie cel warty zobaczenie. Nasz kraj to wiele miejsc z ciekawymi zabytkami, czy nietuzinkową przyrodą. Często okazuje się, że nie znamy miejsc w swoim najbliższy otoczeniu. Po to właśnie powstał portal, by inspirować, dawać pomysły i dzielić się wrażeniami.

Pomysł dla całej rodziny
Mototurystyka.com to miejsce,w którym każdy może podzielić się swoją relacją, dodając zdjęcia czy opisując wyprawy. Dzięki temu rośnie baza miejsc, które warto odwiedzić, są to miejsca zarówno te bliższe, jak i dalsze. 
Ekipa moto-turystyki nie tylko przeciera szlaki, ale także pokazuje styl życia jakim jest jazda na motocyklu. Zachęca do bezpiecznego podróżowania i pokazuje, że w ten sposób można spędzać czas z całymi rodzinami, również z dziećmi. W rodzinie Szczeblewskich niezmotoryzowana jest jeszcze tylko najmłodsza Natalia, która póki co jeździ jako pasażerka na motocyklu mamy, a druga z sióstr Adrianna dosiadła już własną maszynę, wszakże na razie jest to niewielka 50-tka, ale przecież  to tylko przedsmak jej przygody z motocyklami. Jak sama podkreśla zaraziła się od rodziców, ale tu nie chodzi tylko o sam jednoślad.- Przede wszystkim cieszę się, że spędzamy bardzo dużo czasu całą rodziną. Dużo zwiedzamy i świetnie się bawimy.  Najważniejsze to znaleźć coś co połączy rodzinę i da im wspólny pomysł na spędzanie wolnego czasu, akurat dla nas są to motocykle.

Podróże małe i duże
Mimo, że dalekie podróże na motocyklu wiążą się także z niedogodnościami  miłośnicy takich wypraw nigdy nie zamieniliby się na „wygodniejszy” sposób. To po prostu nie to samo. - Na co dzień wystarczająco dużo podróżuję samochodem, może dlatego w wolnym czasie stawiam na motocykl - podkreśla Wojtek Marchelak. - Z motocykla zupełnie inaczej dostrzega się świat. Ludzie podchodzą do motocyklistów bardzo pozytywnie.  A opinie, że ludzie w Europie reagują na motocyklistów jak na wariatów i szaleńców to mit. Na motocyklu można też znacznie więcej zobaczyć, poczuć zapachy, powietrze. Widzi się dużo więcej i przeżywa się dużo więcej. Sama podróż wcale nie musi być długa, najważniejsze by okolice, w które się wybieramy były ciekawe. W Polsce też jest wiele miejsc, które warto odwiedzić i sam często do nich wracam, są to na przykład Mazury. Fakt na tych terenach większość dróg jest wąska i trzeba bardzo ostrożnie jeździć, ale tereny są piękne. Nie trzeba wcale zjeździć tysięcy kilometrów, żeby zobaczyć coś ciekawego.
Ale oczywiście można, dla Wojtka póki co największe wyprawy, w których uczestniczył to wyjazd na Krym i do Turcji, w Europie pozostała mu tylko do odwiedzenia Portugalia i Hiszpania.
 
 
Żaneta Lipińska-Patalon

czwartek, 21 czerwca 2012, vanfrog1

Polecane wpisy

Komentarze
ipolisa
2012/07/27 16:32:16
Mototurystyka nie jest dla każdego! I dobrze :)