Blog > Komentarze do wpisu

Jak wybrać zimówki?

fot. Marcin Łaukajtys

Co musisz wiedzieć, by wybrać odpowiednie opony?

Pierwsza kwestia to rozmiar opony, to on determinuje nasze zakupy, również zakres bieżnika. Gdzie szukać ciągu cyfr i liter definiujących rozmiar opony? Najczęściej po prostu na jej boku, ale takie informacje mogą znajdować się także wewnątrz auta, chociażby w schowku, a także w instrukcji. Cenna wskazówka to stosowanie się do zaleceń producenta, nie ma co się wychylać szukając tańszego zamiennika. Dlaczego?

Cena to kolejny czynnik, który musimy wziąć pod uwagę. Zazwyczaj im lepsza marka, tym wyższa cena, a wyższa cena w przypadku opon często jest wyznacznikiem jakości. Odpowiednia mieszanka gumy, lepsza przyczepność, dłuższa żywotność opony, a nawet zużycie paliwa będzie zależało od tego jaką oponę wybierzemy. Najtańsze opony skierowane są do kierowców pokonujących znacząco niewielkie odległości, zazwyczaj na terenie miasta. Im jeździmy więcej i dynamiczniej, tym wyższej klasy opony powinniśmy wybrać.

Przed decyzją o wyborze i zakupie opon zimowych warto poszperać w Internecie. Znajdziemy tam wiele testów opon zarówno polecanych przez specjalistów, jak i samych użytkowników. Testy prezentowane są w danych kategoriach, zazwyczaj w zależności od rozmiaru. Do warsztatu, czy salonu radzimy wybrać się dopiero po takim rozeznaniu, wtedy na pewno trudniej będzie wprowadzić nas w błąd, a my sami będziemy wiedzieć jakie mamy wątpliwości i o co dopytać fachowca. Gdzie można sprawdzić testy opon? Na przykład na: oponeo.pl, portaloponiarski.pl, opony.com.plśroda, 02 listopada 2011, vanfrog1

Polecane wpisy

Komentarze
wojciechowski-opony
2013/01/17 01:11:18
Cieszę się, że wszedłem na ten blog. Bardzo mi się podoba. Kiedy będzie kolejny wpis?