Blog > Komentarze do wpisu

Pomożesz, czy stchórzysz? W sobotę Motoserce.

Od miesiąca torunianie oddają krew w ramach akcji „Motoserce”. W sobotę wielki finał zbiórki i szansa, by do przedsięwzięcia jeszcze dołączyć.

„Motoserce” to ogólnopolska zbiórka krwi organizowana przez motocyklistów. Akcja prowadzona jest w „przededniu” okresu wakacyjnego, kiedy wypadków komunikacyjnych jest najwięcej, a szpitale często mają deficyt w ilości ratującego życie płynu. Dzięki zbiórce zapasy krwi znacząco wzrastają. Akcja kierowana jest do wszystkich, niezależnie od przekonań i upodobań pomagać może każdy z nas. Co więcej by uczestniczyć w zbiórce wcale nie trzeba być zmotoryzowanym.

Autobus zawiezie na „Motoserce”

Mieszkańcy Torunia na finał, który odbędzie się w najbliższa niedzielę mogą dojechać specjalnym autobusem. - Od 10.30 do około 16.00 z Placu Teatralnego będzie odjeżdżał na Motoarenę specjalny autobus MZK, który będzie kursował trasą tradycyjnej 15-tki. Na przystanku będzie można spotkać motocyklistów i ich znajomych namawiających do tego, by wsiąść do autobusu „Motoserca” , spędzić wspólnie czas i wesprzeć zbiórkę krwi- mówi Robert „Sauron” Majewski.

Pierwsi ochotnicy na pobór kwi już się zgłosili. Przez ostatni miesiąc w ramach akcji można było oddawać krew w toruńskim Centrum Krwiodawstwa. Ci, którzy nie zdążyli tego zrobić szansę mają w sobotę. Na miejscu w komfortowych i profesjonalnie przygotowanych warunkach czekać będą przedstawiciele służby zdrowia. - Jak co roku zbiórka krwi będzie przygotowana bardzo profesjonalnie,  z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Nad tym by zbiórka odbywała się w warunkach najwyższej higieny czuwać będą lekarze i pielęgniarki. Na pierwszym piętrze Motoareny zostaną rozstawione łóżka, gdzie każdy komfortowo będzie mógł oddać krew. Region dysponuje tylko dwoma autobusami do poboru krwi, jako że „Motoserce” odbywa się jednocześnie w całym kraju pojazdy te znajdą się w miejscach, gdzie nie ma dobrych warunków do przeprowadzenia zbiórki krwi- tłumaczy Majewski.

„Motoserce” dla całej rodziny

Ochotnicy, którzy wezmą udział w zbiórce krwi będą mieli okazje wygrać ciekawe upominki, m.in. odtwarzacze DVD, CB-radia, bilety, karnet i karty rabatowe. Do wygrania będzie także Audi A8…wprawdzie zdalnie sterowany model spalinowy, ale jeżeli ktoś ma ochotę na spotkanie z motoryzacją „pełnowymiarową” najnowszy, zatankowany  model  Toyoty na weekend.

Na miejscu na torunian czeka wiele atrakcji. Oczywiście nie zabraknie jednośladów- od tych zabytkowych, po najnowsze modele, będą pokazy straży pożarnej i pierwszej pomocy, nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Akcja na toruńskiej Motoarenie potrwa przez cały dzień, planowane zakończenie około 17.00.

Motoserce organizowane jest w całej Polsce przez  Kongres Polskich Klubów Motocyklowych już po raz trzeci.

Żaneta Lipińska-Patalon

czwartek, 14 kwietnia 2011, vanfrog1

Polecane wpisy