Blog > Komentarze do wpisu

Ogólnopolska Wystawa Motocykli i Skuterów, czyli co w trawie piszczy...

Nowe modele motocykli, quady, skutery i akcesoria. Wszelkie nowinki branżowe zostały zaprezentowane podczas Ogólnopolskiej Wystawy Motocykli i Skuterów.


Coraz większy trend, który można obserwować w branży motocyklowej to jej otwarcie na kobiety.
Rynek otwiera się na kobiety
- Coraz więcej pań jest pasażerkami motocykli i coraz więcej pań wsiada za kierownice jednośladów, dlatego staramy się dostosowywać do tych zmin i mieć także ofertę w wersji damskiej- zaznacza Marcin Sosnowski z firmy Modeka. -Wprwadzamy całe nowe kolekcje damskiej odzieży motocyklowej, wyróżnia się nie tylko damskim fasonem, ale również wprowadzeniem jasnych kolorów. Wiele naszych klientek traktuje motocykl, jako pojazd, którym omijając korki można dostać się do pracy, dlago wprowadzamy także odzież motocyklową naśladującą taką codzienną, a posiada wszelkie protektory i zabezpieczenia.  
Podobnie można zdobyć już cała gamę kasków sprofilowanych na płeć piękną, a wręcz można stwierdzić, że producenci prześcigają się w propozycjach dla pań. - Na rynku pojawia się bardzo wiele możliwości skierowanych do motocyklistek. Bardzo dużą popularnością cieszą się kaski malowane we wzory kwiatowe, tribale, tatuaże. Pojawiają się także kaski w niecodziennych kolorach, takich jak lekki róż, czy fiolet. Kolejne firmy wprowadzają do swojego asortymentu nowe propozycje i na pewno panie mają już w czym wybierać- potwierdza Michał Kozaj z firmy Inter Cars.


KTM w wersj damskiej
Otwarcie na kobiety można obserwować również w przypadku samych pojazdów. Coraz częściej pojawiają się wersje o niskim typie siedziska. - Wysokość jest cechą charakterystyczną motocykli enduro. Nie tylko kobieta, ale i niższy mężczyzna może mieć problem z prowadzeniem tak wysokiej maszyny.  Dlatego w przypadku KTM- ów wprowadzamy modyfikacje, które pozwalają usiąść na ten typ jednoślada również kobietom, a zainteresowanych jest coraz więcej pań- zaznacza przedstawiciel dealera motocykli KTM.


Z poduszką powietrzną na motocykl
Mówiąc o kobietach przejdźmy do akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo, bo podobno panie postrzegane są jako rozsądne... Nowością wartą zainteresowania są kamizelki motocyklowe, działające w monencie wypadku podobnie jak samochodowa  poduszka powietrzna. - Kamizelaka w momencie wypadku napełnia się dwutlenkiem węgla pod wysokim ciśnieniem ochraniając ciało kierowcy- pompowane są tunele w okolicy szyi, na klatce piersiowej, plecach i kosci ogonowej - wyjaśnia Krzysztof Kryszyn z Save Ride. - Kamizelka jest przymocowywana do stałego elementu motocykla, np. do ramy. Kiedy kierowca przekracza bezpieczną odległość od motocykla wyrywany jest zawór aktywujący nabój z CO2. Po aktywacji kamizelkę można uzupełnić nowym nabojem i dalej używać.
I choć bezpieczeństwo przede wszystkim blokadą w dostępności tego produktu może być cena- w zależności od koloru 1500-1600 złotych.


Powrót Junaka
Kolejna ciekawostka ze świata motocykli to reaktywowana marka Junak. Motocykl, który kojarzy się z reliktem PRL-u wchodzi na rynek z nowym obliczem. Już nie tylko pasjonaci rekonstuujący stare maszyny, a każdy kto pojawi się w salonie może zasiąść na Junaku. Co łączy stare Junaki i te nowe maszyny ? - Marka- zdradza Karol Kopytek z firmy Almot, która wprowadziła na rynek nowe motocykle Junak.- Na rynek weszliśmy w zeszłym roku i od samego początku padały zastrzeżenia, czemu nie jest to motocykl taki jak ten stary. Z drugiej strony większość z nas wie, że jeżeli Junak nie ciekł nie był Junakiem. Idziemy z biegiem czasu i stosujemy rozwiązania na miarę współczesności. W ofercie mamy całą gamę motocykli o różnej charakterystyce- od chopperów, poprzez nekady, po wersje sportowe.

Żaneta Lipińska-Patalon

fot. Paweł Wiśniewski

wtorek, 08 marca 2011, vanfrog1

Polecane wpisy