Blog > Komentarze do wpisu

Co motocykliści robią zimą ?

Rozmowa z

Maciejem Karczewski

toruńskim optometrystą, społecznikiem, a po godzinach motocyklistą

Na zdjęciu Maciej Karczewski z synami Mikołajem i Mateuszem Fot. Marcin Łaukajtys

Pytanie nasuwa się samo…Co robi motocyklista zimą?

- Motocykliści zimą przede wszystkim czekają na wiosnę, chodzą co jakiś czas do garażu pogłaskać swoje sprzęty. Kiedy ma się zły dzień, coś się nie ułożyło, albo ma się katar to wtedy jeżeli wejdzie się choć na chwilę do garażu, odkryje pokrowiec i popatrzy na maszynę od razu jest przyjemniej. Zatem czekamy na pierwsze promienie słońca, to jedno. Ale pojawił się także pomysł na wystawę fotograficzną związaną ze sportami motorowymi. Toruń jest miastem, który stawia na sporty motorowe. Mamy przepiękną moto-arenę, mamy kluby crossowy, czy reallycrossowy. Dlatego chcieliśmy pokazać to pokazać. Będzie to miły akcent w czasie, kiedy warunki za oknem jeździe nie sprzyjają.

Co zobaczymy na wystawie?

- Są to zdjęcia związane z różnymi sportami motorowymi. Zobaczymy karting, quady, samochody rajdowe, reallycross i wiele innych. Wszystko czym można pojeździć i napędzane jest benzyną będzie można obejrzeć na zdjęciach.

Znalazłeś się wśród bohaterów fotografii?

-Jest chyba jedno zdjęcie ze mną (śmiech). Ale to nie jest wystawa, na której chce pokazywać siebie. Ma być to okazja by pokazać prace Michała Jasińskiego, który jest autorem zdjęć i robi je ludziom związanym szeroko z motoryzacją.

Jakie zatem plany na przyszły sezon?

- Wiadomo, że na wszystko brakuje czasu. Ale marzy mi się wyjazd, który mam nadzieję w tym roku uda się zrealizować z moim serdecznym przyjacielem, podróżnikiem Romkiem Koperskim, który od trzech lat wyciąga mnie na Syberię. On Syberię ma już przejechaną na różne sposoby i w tym roku przymierzamy się do wyjazdu jego wielkim Man-em Kat-em. Motocykl pojedzie samochodem, ja mam plan by dolecieć samolotem do Irkucka i wtedy na dwa, trzy tygodnie pojedziemy w tajgę na dwóch maszynach. (O najbliższej wyprawie Romualda Koperskiego czytaj na stronie 18 dzisiejszego tygodnika)

W przyszłości będą wyjazdy z synami?

- Uważam, że czym skorupa nasiąknie za młodu… Jest to moje marzenie, żeby kiedyś we trójkę pojechać na jakąś wyprawę. Spakować się, zostawić problemy i pojechać może gdzieś na południe Europy. Tylko nie wiem, czy będą chcieli jechać ze starym zgredem! Jeszcze trochę czasu upłynie, zanim zrobią prawo jazdy, ale póki co mają swoje małe motocykle i jeżdżą. Mikołaj (11 lat) już czwarty sezon, Mateusz (8 lat) w zeszłym sezonie zaczął.

Rozm. Żaneta Lipińska-Patalon


Wernisaż wystawy Czwartek, godz. 19.00

Wystawę będzie można oglądać do końca marca,  codziennie od 10.00 do 18.00, Galeria Karczewski, Rynek Nowomiejski 25

 

środa, 26 stycznia 2011, vanfrog1

Polecane wpisy