Blog > Komentarze do wpisu

Dwa kółka mimo chłodu

Na naszych drogach coraz mniej jednośladów. Jednak nie wszyscy  się poddają, wystarczy przecież dobrze się przygotować.


Bo jak się mawia - nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motycykliści. I coś w tym jest. Na rynku można kupić ciepłą odzież motycyklową, czy akcesoria pozwalające poruszać się jednośladem przy niesprzyjającej aurze. Żeby zatem przedłużyć sezon na dwa kóła, wystarczy dobrze sie zaopatrzyć.


Kosmiczne rękawice

Na chłód najbardziej narażone są dłonie, dlatego podstawa to dobre rękawice. - Rękawice zimowe mają przede wszystkim grubszą podpinkę- tłumaczy Anna Wójcik z toruńskiego salonu Yamahy „Moto-Seven”. - Dostępne są także rękawice wykonane z materiału zwanego outlastem (wykorzystywany również do wytwarzania kombinezonów dla astronautów). Jest on zbudowany z mikrokapsułek, które kumulują ciepło emitowane przez organizm, w momencie kiedy spada temperatura ciała, ciepło jest uwalniane.


Koce motocyklowe
Kolejny gadżet na jesień to tzw. koce motocyklowe. Idealne do miejskiej jazdy na skuterze. Wystarczy nabyć taki gadżet, by w czasie jazdy okryć siebie, a podczas postoju pojazd. - Wykorzystując taki koc można jeździć jesienią, a nawet zimą. Kierowcy nie groźny deszcz, czy wiatr. Jest to różnież duża wygoda, ponieważ nie trzeba zaopatrywać się w dodatkowy kombinezon, można jeździć w zwykłych dżinsach - zapewnia Mariusz Górski, użytkownik takiego koca. O jego wygodzie zapewnia także drugi kierowca, Jarek Madej. - Ostatnio Toruń jest zakorkowany na okrągło. Dlatego, czy lato, czy zima, przeprawa skuterem jest znacznie łatwiejsza. Dlatego postanowiłem się przesiąść na taki pojazd, który jest dla mnie kompromisem między samochodem, a motycyklem. Koc przeznaczony do jazdy jednośladem to świetny  pomysł, by poruszać się na dwóch kołach także poza sezonem.
Dla wybrednych pozostaje cała gama wynalazków na jesienne dni - od podgrzewanych manetek, po bieliznę motocyklową. Do pełni szczęścia wystarczy jeszcze tylko pamiętać, że teraz asfalt ma inne właściwości niż latem, więc szczególną ostrożność należy zachować obowiązkowo!

środa, 03 listopada 2010, vanfrog1

Polecane wpisy