Blog > Komentarze do wpisu

Targi Moto-Tor

Fot. Marcin Łaukajtys

Dwa, czy cztery kółka? Salonowe, czy może używane. Sprawdziliśmy motoryzacyjne gusta torunian na targach Moto-Tor.

- W oko wpadły mi motorowery-stwierdza jeden z odwiedzających targi.- Cztery kółka już mam, ale szukam alternatywy. Mieszkam za mostem, więc samochodów nie zawsze się sprawdza. Codzienna przeprawa to straszny kłopot. Taki motorowerek pali dwa litry, kosztuje niecałe pięć tysięcy. Super sprawa, tylko jeździć i oby lato było dłuższe.

Kolejny gość buszował wśród salonówek.- Nowy samochód to inwestycja na dłużej. Uwagę zwracam szczególnie na moc, przyspieszenie, ale także wygląd zewnętrzny.

Wiele osób porównywało ceny. – Zainteresowały mnie samochody marki Tata. Nie odbiegają od aut znanych marek, a ceny grubo niższe. Trzeba się nad tym zastanowić.

Wybierać było w czym. W Toruniu pojawiło się wiele nowości, a wystawcy prześcigali się w chwaleniu ich atutów. –  Tata Indica Vista, to model premierowy z września tego roku – mówi Piotr Sawicki z Z&Z Auto Złomańczuk. – Samochód kosztuje mniej niż konkurenci w tej klasie, a mimo to ma bardzo bogate wyposażenie- klimatyzacja, ABS, poduszki powietrzne, centralny zamek, wspomaganie kierownicy- samochodem jeździ się już bardzo komfortowo.

Dla tych, którzy lubią przestronne auta- Freelander 2. – Raczej luksusowy suw, niż terenówka. Od aut terenowych nie odbiega, ale daje nam również duże możliwości w poruszaniu się po miejskiej dżungli, bez odczuwania niedoskonałości naszych dróg- zachęca Monika Brzozowska z firmy JLR.

Zainteresowanie budziły nie tylko samochody, czy jednoślady, ale i akcesoria. Myśleliśmy także o zbliżającej się zimie i o eksploatacji. – Przed zimą warto zbadać akumulator. Dowiedzieć się czy przetrwa on najbliższy sezon, czy lepiej zaopatrzyć się w nowy- podpowiada Wojciech Kosiński z firmy Hurtozbyt. – Bardzo często po prostu zaniedbujemy nasze akumulatory, do czynienia mamy z chemią, o której nie każdy wiele wie. Sprawdzić stan akumulatora można jedynie przy użyciu specjalistycznego sprzętu.

 

Żaneta Lipińska-Patalon


fot. Marcin Łaukajtys

 

środa, 06 października 2010, vanfrog1

Polecane wpisy