Blog > Komentarze do wpisu

Rat&Roost. Nowe trendy w tuningu.

fot. M. Wawrzyniak

Zdewastowany? Tylko pozornie! Samochód wygląda jak wrak, a w rzeczywistości jest w pełni sprawny techniczny.

To nowy trend w tuningu zwany rat&roost. Choć jeszcze mało popularny w Polsce to już bardzo kontrowersyjny. Jedni uważają, że to po prostu oszpecenie samochodu, inni za swoje umiejętności w pozornej dewastacji zgarniają nagrody. Do grona tych drugich należy Michał vel Smyq, jego Fiat 126p z 1991 roku na zdjęciu.

Podstawa to kontrolowane niszczenie auta na zewnątrz. Ma wyglądać jak nie do użytku, a w rzeczywistości zaskakiwać swoimi możliwościami. Efekt rzeczywiście robi wrażenie.- Jeszcze nie spotkałem się z negatywnymi reakcjami ludzi, a jeżeli zatrzymuje mnie policja to jedynie z czystej ciekawości. Każdy wyróżnia się na swój sposób- stwierdza Michał.

Właściciel auta zdobył już kilka nagród za swój nietypowy tuning, miedzy innymi w zeszłym roku trzecie miejsce w konkursie ogólnopolskim, a także pierwsze miejsce za najlepszy tuning Fiata 126p na ogólnopolskim zlocie „Maluchów” w 2009 roku.

Jak zaznacza Michał mimo, że może tego nie widać, auto pochłonęło już niezłe nakłady finansowe.

znajduje się na zdjęciu. - Wbrew pozorom samochód jeździ i ma się bardzo dobrze- zapewnia Michał. - Różnica polega na tym, że jest w całości zardzewiały, lekko obniżony, ma zmodyfikowany silnik (około 38 KM), do tego trochę gadżetów rodem z PRL-u. W tym stylu jest podstawowa zasada: im gorzej, tym lepiej- śmieje się Michał.

 

 

poniedziałek, 04 października 2010, vanfrog1

Polecane wpisy